Kulak burun boğaz, kulak, burun ve boğaza odaklanan tıbbi bir uzmanlık alanıdır. Ayrıca Kbb Doktoru her ikisi de tıp ve cerrahi eğitimi almış olduğundan, Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi denir. Bir Kbb Doktoru genellikle kulak, burun ve boğaz doktoru veya kısaca KBB denir.

İzmir KBB Doktoru olarak akla ilk gelen doktorların başında Prof. Dr. Raşit Midilli yer almaktadır.

Bu tıbbi uzmanlık, doktorların baş ve boynun birbirine bağlı bir dizi sistem içerdiğini kabul ettikleri 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Doktorlar, baş ve boyun problemlerini incelemek ve tedavi etmek için teknikler ve araçlar geliştirdiler ve sonunda tıbbi bir uzmanlık oluşturdular.

Birinci basamak hekimleri, kulak, burun, gırtlak, boğaz, ağız, baş ve boynun sapkın işleyişinden muzdarip hastaları Kbb Doktoru na yönlendirir. İzmir’de yaşıyorsanız ve İzmir KBB Doktoruna muayene olma ihtiyacınız varsa muhakkak izmir kbb doktoru Prof. Dr. Raşit Midilli’nin Bornova’daki muayenesine gitmelisiniz.

İzmir Kbb Doktoru, kulak, burun, sinüs, gırtlak (ses kutusu), ağız ve boğaz hastalıklarının yanı sıra boyun ve yüz yapılarını teşhis eder, tedavi eder ve yönetir.

Kbb Doktoru Neleri Tedavi Eder?

Kulak: Kulak burun boğaz uzmanları işitme kaybı, kulak enfeksiyonları, denge bozuklukları, kulak çınlaması, sinir ağrısı ve yüz ve kranial sinir bozukluklarının tıbbi ve cerrahi tedavisi konusunda eğitilmiştir. Ayrıca dış ve iç kulağın konjenital (doğum) bozukluklarını da yönetirler.

Burun

Sinüzit, Amerika'daki en yaygın sağlık şikayetlerinden biridir. Kulak Burun Boğaz (KBB Doktoru), burun boşluğu ve sinüsler alın, nazal bozukluklar arasında koku, büyüme veya polipler ve sapmış bir septumun neden olduğu problemler bulunur.

Boğaz

Kulak burun boğaz uzmanları, ses, konuşma ve yutma güçlüğü de dahil olmak üzere boğaz, gırtlak ve yemek borusu hastalıklarını yönetme konusunda uzmandır.

Bir KBB Doktorunu Ne Zaman Ziyaret Etmelisiniz?

KBB doktorları hem tıpta hem de cerrahide benzersiz bir şekilde eğitilmişlerdir ve kulak, burun, boğaz veya baş / boyun rahatsızlıkları için ameliyat olması gereken hastaları yönlendirmeleri gerekmez. Kapsamlı uygulamalı bakım sağlayabildikleri için bu problemler için uygun doktorlardır.

Eğer sizde de aşağıda belirtilen belirtiler varsa, İzmir Kbb Doktoru Prof. Dr. Raşit Midilli’nin muayenesine gitmeniz gerekir:

  • Kulakta veya yüzücü kulağında su
  • Kulak çınlaması veya Tinnitus
  • Kulak, burun veya boğaz doğum kusurları
  • Solunum Problemleri
  • Down sendromu
  • Astım veya alerji semptomları
  • Kulak, burun veya boğazda büyüme veya tümör

İzmir KBB Doktoru kelimesi ile google arama motorunda arama yaptığınız muhakkak karşınıza Prof. Dr. Raşit Midilli’nin https://www.rasitmidilli.com internet sayfasına ulaşacaksınız.